Бучацький районний комунальний краєзнавчий музей

22.10.2009 | Автор: | Категорія: Музеї

Бучацький районний комунальний краєзнавчий музей

вул.Галицька, 55

м. Бучач, 48400

Тернопільська обл.

тел. (03522) 2-13-60

 

Директор — Легка Лариса Іванівна

 

Музей заснований 30 грудня 1982 року на громадських засадах, з 1988 року — відділ Тернопільського обласного краєзнавчого музею, з 2002 року працює як самостійна одиниця.

В основному і науково-допоміжному фондах зберігаються близько 4000 експонатів.

Щорічно музей приймає близько 30 тисяч відвідувачів, до послуг яких оглядові та тематичні екскурсії, а для учнів проходять уроки народознавства.

Наукові співробітники музею організовують науково-дослідну, науково- просвітницьку, фондову, експозиційну та виставкову роботу. Проводять екскурсії по туристичних маршрутах м. Бучача та району, пишуть наукові статті, організовують зустрічі з цікавими людьми.

В експозиції музею представлено матеріали, які розповідають про відомих людей Бучачини: єврейського письменника, лауреата Нобелівської премії Шмуеля Агнона; письменника, літературознавця, журналіста Михайла Островерху; книговидавця  Йосипа Кнебеля; видатну оперну співачку  Соломію Крушельницьку; письменника  Осипа Назарука; нарисиста  Ореста Авдиковича; народного артиста, професора  Мар’яна Крушельницького; поета і січового стрільця   Івана Балюка; письменника і громадського діяча   о.Василя Мельника-Лімниченка; єврейського правозахисника  Симона Візенталя; дитячого письменника  Всеволода Нестайка.

Етнографічний матеріал розповідає про життя і побут селян кінця XIX початку XX ст. Тут представлені чудові зразки українського національного вбрання Бучацького краю.

В експозиції знаходяться фотоматеріали про історію Бучача та його околиць з початку XX ст., про пам’ятку архітектури XVIII ст. –  Бучацьку ратушу, про історію її скульптур  та авторів ратуші – архітектора Бернарда Меретина та скульптора Пінзеля.

В експозиції розділу нумізматики представлено грошові знаки часів Австро-Угорщини, Польщі, Російської імперії, Радянського Союзу і гітлерівської окупації.

Археологічна експозиція має місцеві знахідки часів трипільської культури, що знайдені в урочищі „Федір” м. Бучач.

У фондах музею зберігаються фотографії, рукописи, подяки, ордени, медалі, історичні матеріали Великої Вітчизняної війни. Є матеріали по освіті м. Бучача та Бучацького району у XX ст. , архівні матеріали, де відображено події голокосту над євреями, інформаційно-агітаційні матеріали ОУН-УПА.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1999 публікацій.

Залишити відповідь