Парк національного відродження

22.11.2011 | Автор: | Категорія: Парки

Парк національного відродження у м. Тернополі

Парк національного відродження (колишня назва: «Комсомольський парк»)  розташований між мікрорайонами «Східний» і «Сонячний».
Історія
Площа парку «Національного відродження» — 54 га. Закладений у 1978 р., створений методом народної будови, і багато тернополян середнього покоління причетні до цієї справи. Парк відрізняється з поміж інших мальовничим природним рельєфом, чудовими краєвидами, особливим відчуттям простору і світла, яке охоплює кожного, хто зупиняється на оглядовому майданчику з боку проспекту Степана Бандери. Від нього до центру парку веде широка алея, ефектно прикрашена зеленими кулями сформованого граба. Також головним символом цього парку є величний пам`ятник радянським льотчикам — літак, що височіє на постаменті.
Флора
Розваги та атракціони
Жителі наймолодших масивів — Східного, Сонячного, Ювілейного і 10-го мікрорайону люблять відпочивати у цьому парку. Тут споруджене перше в Україні Співоче поле. Його сцена розрахована на 1200 артистів. П’ять тисяч глядачів розміщуються в амфітеатрі, стільки ж — на видових майданчиках. Співоче поле було відкрите у червні 1986 р. під час 1 Республіканського свята народної творчості, яке проходило в Тернополі.
У парку діють атракціони, дитячі та спортивні майданчики, тенісний корт, фонтан. З висоти пташиного польоту милуються тернополяни своїм містом за допомогою колеса огляду (висотою 20м).
Пам’ятки природи
Неподалік Співочого поля з крутого схилу б’є джерело — «Кузьмовичеві джерела» — гідрологічна пам’ятка природи (0.01 га, рішення виконкому міськради від 14.03.1977 р.).
Пам’ятники
У парку побудовано пам’ятники льотчикам-визволителям Тернополя з боку проспекту Степана Бандери та могила Січовим стрільцям, воїнам-інтернаціоналістам зі сторони проспекту Злуки, та пам’ятник Чорнобильцям і загиблим міліціонерам, біля яких відбуваються мітинги-реквієми, зустрічі, вшанування пам’яті загиблих.
Фестивалі, свята
Парк «Національного відродження» — місце проведення свят : зими, весни, Дня міста, рок-фестивалю «Нівроку» та багато інших. Неодмінним атрибутом Дня міста є виставка квітів, народних ремесел, які традиційно відбуваються на горіховій алеї парку.

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1999 публікацій.

Залишити відповідь