Печера Оптимістична

Тернопільська область, Борщівський район, с. Королівка
Довжина – 232 000 м. Пам’ятка природи загальнодержавного значения.
Розпорядження РМ УССР від 02.08.1971р. № 61. Постанова КМ України від 12.10.1992р. № 584.

Сумарна закартована довжина ходів становить понад 260 км. Печера до кінця не розвідана. Вона займає площу близько 2 гектарів, що зумовлено численністю та звивистістю ходів. Ходи залягають на глибині близько 20 м від поверхні. Печера сильно замулена глиною. Трапляються сталактити, освіти, геліктити.

Занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша у світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та п’ята за довжиною серед печер світу. У 2010 році ввійшла до складу національного природного парку «Дністровський каньйон».

У квітні 1965 року група Львівських спелеологів: М. Савчин, В. Васильев, И. Качковський, И. Малявіна приїхали до печери Вітрова, яка знаходиться на околиці с. Королівка. В одній із багатьох карстових лійок вони побачили струмок, що йде під землю.

8 травня 1966 року львівські спелеологи Мирон Савчин і Олекса Соляр відкопали шестиметрову глиняну «пробку» на дні карстової лійки у лісі і увійшли до печери…

В першій експедиції спелеологи змогли пройти лише біля сотні метрів. Та в надії на те що це тільки початок, печеру назвали Оптимістичною. Так назвали тому що скептично настроєні колеги прозвали львів’ян «оптимістами»… З того часу було проведено понад 200 експедицій, облаштовано 15 підземних таборів, відзнято 232 км лабіринту.

Печера горизонтальна, лабіринтового типу, закладена в 20—25-метровій товщі гіпсів на глибині 60—80 метрів. Дослідження деяких з них ще триває. На даний час розвідана довжина печери становить понад 255 км.

Оптимістична складається з 15 районів, які відрізняються один від одного морфологією ходів, кольором і структурою гіпсу, кількістю кристалів, їхніми розмірами, формою, відтінком. Райони відносно ізольовані, з’єднані між собою одним або двома ходами.

Для багатоденних подорожей під землею підземні табори постачають запасом продуктів, примусами, там є всі умови для ночівлі, готування повноцінної гарячої їжі. Досвідчені спелеологи, які більшу частину життя присвятили дослідженню Оптимістичної, гарантують безпеку подорожі, необхідні зручності для відпочинку, допоможуть перебороти труднощі пересування печерою.

Оптимістична печера має oзepa

  • Мpiя,
  • Чacтинкa Бoгa,
  • П’ятикyтнe,
  • Пepмcкe,
  • Фpiкe,
  • Мicтик,
  • Кишeнькa
  • oзepo Мiкpoн, якe зa oцiнкaми cпeцiaлicтiв пpeтeндyє нa звaння нaйбiльшoгo пiдзeмнoгo oзepa Укpaїни — завглибшки 5-6 м, з кpиштaлeвo чиcтoю вoдoю, тeмпepaтypoю 7 гpaдyciв зa Цeльciєм i плoщeю пoвepхнi бл. 500 м².

Оптимістична – найдовша у світі гіпсова печера, яка увійшла в Книгу рекордів Гіннеса.
Виявлені тут геліктити своїм існуванням спростували теорії про те, що вони можуть утворюватися тільки у вапнякових печерах.

Вхід до печери обмежений. Куратор: Спелеоклуб «Циклоп» м. Львів.

Джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 900 публікацій.

Залишити відповідь