Печера Кренцилівського відлюдника


Печера Кренцилівського відлюдника – келія монахів-пустельників біля села Кренцилова Гусятинського району Тернопільської області.

Розташована в Пущі відлюдника. Дві невеликі кімнати загальною площею 25 квадратних метрів монахи видовбали в скелі, яка тепер густо обросла мохом. До 1998 року печера була закинутою. Сьогодні зверху над печерою ростуть дерева, всередині люди обладнали своєрідний іконостас.

Окрім печери працівники заповідника обладнали ще й її околиці. Тепер відвідувачам радять дотримуватися спеціальної екологічної стежини. Найкраще біля печери навесні, коли все розпускається, але й при такій погоді як тепер туди можна їхати.

Історики припускають, що перші монахи в печері біля Кренцилова з’явилися ще в XIV столітті. Медобори в той час стали центром язичництва і є версія, що християнські пустельники поселилися там, щоб поширювати християнство. З того часу монахи жили в келії більш-менш постійно.

Кренцилівські старожили пам’ятали про двох пустельників, які тут мешкали. Останнього з них застрелили в 1914 році, коли через ці місця проходив австрійсько-російський фронт. В новіші часи місцеві мешканці збиралися біля печери на храмове свято Трійці для літургії.

Без дозволу керівництва ПЗ Медобори, яке розташоване в Гримайлові, і супроводу екскурсовода в заповідник не пускають. Попередити про свій приїзд працівників заповідника можна за телефоном (8-257) 3-12-87 чи адресою: 48210, Гусятинський район, смт Гримайлів, вул. Міцкевича, 21 тел./факс: +380 35573-12-94 у смт Гримайлові.

Джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 900 публікацій.

Залишити відповідь