Печера Славка

Тернопільська область. Борщівський район. с. Верхнє Кривче
Довжина 9 100 м. Пам’ятка природи місцевого значення
Рішення виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 25. 04. 1996 р. № 90

Печера відкрита 7 листопада 1992 р. спелеологами Київського спелеологічного клубу під керівництвом В. Я. Рогожнікова. На прикінці 90-х, початку 2000-х років було проведено декілька експедицій, відзнято більше 9 км лабіринту, проведено благоустрій входу.

Під охороною — печера, що є лабіринтом ходів, розвинутих на 2—3 рівнях, закладена у вузькому гіпсовому масиві, з трьох боків обмежена балками. Сформована в закритих гідрологічних умовах за рахунок висхідного потоку напірних вод із підстилаючого водоносного горизонту.

З часом дослідницькі експедиції до печери припинились і як наслідок цього вхід до печери обвалився і знаходиться у занедбаному, аварійному стані. Печера має великі перспективи на продовження і чекає нових дослідників.

Джерела

Леньків, І. Славка [Текст] / Леньків І., Сивий М. // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2008. — Т. 3 : П — Я. — С. 287.

Радзієвський, В. У печерних лабіринтах Тернопільщини [Текст] / В. Радзієвський. — Київ, 1967.

Свинко, Й. Сторінки геологічного минулого рідного краю [Текст] /Й. Свинко. — Тернопіль, 1991.

Печери України: Cлавка [Текст] // Природа України : портал. — Режим доступу: http://speleo.land.kiev.ua/cave-6.html, вільний

Article Source

Автор:

Даний автор додав 900 публікацій.

Залишити відповідь