ТАРНОВСЬКІ гербу Леліва

18.04.2017 | Автор: | Категорія: Родознавство
ТАРНОВСЬКІ гербу Леліва (пол. Tarnowscy, Tarnowski) — шляхетський магнатський рід. Володів маєтностями в Галичині і Малопольщі. Отримав титул графів 24 грудня 1547 року від імператора Карла V Габсбурга. Гасло роду: «Tendite in astra viri».

Поділявся на декілька гілок. Один з найстарших, впливових родів у Польському королівстві XIV, XV та XVI століть. Члени сім’ї 10 разів були краківськими воєводами, 6 разів займали посаду краківського каштеляна.

Найдавніший відомий предок Тарновських — краківський воєвода Спицімір Лелівіта (або Спитек (Спитко) з Мельштина). Його син Рафал з Тарнова і Ярослава вважається засновником роду Тарновських. Інший син — Ян з Мельштина — засновник роду Мельштинських. Саме Спицімір Лелівіта розпочав використовувати герб Леліва, який став родовим для Тарновських та Мельштинських.

Прізвище роду походить від першого міста роду — Тарнова. 7 березня 1330 р. Спицімір Лелівіта отримав королівський привілей на село Великий Тарнув. Вже наступного року був збудований мурований замок, який став родовою резиденцією, центром їхніх володінь. В Тарнові, також в Мельштині (1340), Спицімір побудував два оборонні замки.

В переліку найвідоміших міст, заснованих Тарновськими — Тарнув, Тарнобжег, Тарногруд, Тернопіль (до 1944 року Тарнополь).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 900 публікацій.

Залишити відповідь